27.7 C
Sami
ΑρχικήΆλλες ειδήσειςΕπιτέλους νίκη για τη Σάμη! 4-3 τον Οδυσσέα στην Ιθάκη.

Επιτέλους νίκη για τη Σάμη! 4-3 τον Οδυσσέα στην Ιθάκη.

Επιτέλους νίκη για τον Αθλητικό Όμιλο Σάμης! Ειδικότερα, στον αγώνα που διεξήχθη το μεσημέρι στο Σταυρό της Ιθάκης, οι κυανόλευκοι επικράτησαν με 4-3 του τοπικού Οδυσσέα στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε μόλις στο 2ο λεπτό ο Π. Προσαλέντης, για να ισοφαρίσει ο Νίκος Μωραΐτης 8 λεπτά αργότερα. Ο Οδυσσέας ανέκτησε εκ νέου το προβάδισμα στο 13ο λεπτό με τον Π. Κουτσουβέλη, με τη Σάμη να ισοφαρίζει στο 38ο με τον Παντελή Περιβολάρη. Ο ίδιος παίκτης μάλιστα έβαλε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ στο 52, με την ομάδα της βόρειας Ιθάκης να ισοφαρίζει 20 λεπτά αργότερα με τον E. Pleri. Το γκολ της νίκης για τους Σαμικούς, σημείωσε στο 81ο λεπτό ο Άγγελος Αλυσανδράτος

Ήταν μία σημαντική νίκη για το συγκρότημα του Σπύρου Παππαδάτου, τόσο από βαθμολογικής όσο και από ψυχολογικής άποψης, στην προσπάθεια που κάνει για την είσοδό του στην τετράδα των play offs. Μία νίκη που αποκτά ιδιαίτερη σημασία αν αναλογιστεί κανείς ότι ήρθε λίγες ημέρες μετά τον αποκλεισμό στην ημιτελική φάση του κυπέλλου, αλλά και 5 σερί ήττες στο πρωτάθλημα.

Για τη Σάμη αγωνίστηκαν οι: Παπαλεξάτος Α., Καραγιαννάκης Ε., Τρίφι Μ. (46′ Αλυσανδράτος Α.), Μωραΐτης Ν., Τρίφι Μ. (69′ Φιλιππάτος Α.), Μετάι Μ., Κλαουδάτος Ε., Περιβολάρης Π., Δελαπόρτας Δ (81′ Αμούργης Α ), Τουλάτος Β., Ζησιμάτος Γ.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της ημέρας, ο Πυλαριακός επικράτησε των Διλινάτων με 4-3 και ο Εύγερος της Προόδου με 3-1.

Την επόμενη Κυριακή η Σάμη θα υποδεχθεί στον Καραβόμυλο τον Πυλαριακό στο τοπικό ντέρμπι του Δήμου μας.

Πηγή: poulatakefalonias.gr