ΑρχικήΆλλες ειδήσειςΠάλεψε αλλά δεν κατάφερε η Σάμη να προκριθεί στον τελικό του κυπέλλου...

Πάλεψε αλλά δεν κατάφερε η Σάμη να προκριθεί στον τελικό του κυπέλλου…

Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε η Σάμη να προκριθεί στον τελικό του κυπέλλου της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κεφαλλονιάς & Ιθάκης. Πάλεψε με τις απουσίες της, την ατυχία, την έλλειψη εμπειρίας καθώς είναι ένα νεανικό σύνολο, αλλά και με τον κακό της δαίμονα…

Ειδικότερα, στον αγώνα που διεξήχθη το μεσημέρι στο ΔΑΚ Αργοστολίου, οι κυανόλευκοι ηττήθηκαν από την Εικοσιμία με 3-2 και με δύο ήττες αποχαιρέτησαν το όνειρο της συμμετοχής στον τελικό της διοργάνωσης. Εκεί που θα αναμετρηθούν οι σημερινοί νικητές με τον Παλληξουριακό που απέκλεισε επίσης με δύο νίκες την Πρόοδο Ιθάκης.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε μόλις στο 10ο λεπτό ο Γεράσιμος Φίλιππας, με τον Παντελή Περιβολάρη να ισοφαρίζει στο 21ο μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Τρία λεπτά αργότερα και πάλι ο Γεράσιμος Φίλιππας έδωσε προβάδισμα στην ομάδα της Λειβαθούς, η οποία διεύρυνε το σκορ στο 39ο με τον Ντέταρ Ντουκάι. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 42ο λεπτό ο Γρηγόρης Παππάς.

Πλέον το ενδιαφέρον για το συγκρότημα του Σπύρου Παππαδάτου στρέφεται στον αγώνα του Σαββάτου στην Ιθάκη με αντίπαλο τον τοπικό Οδυσσέα για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Σε έναν αγώνα που η νίκη είναι μονόδρομος αν η Σάμη θέλει να παραμείνει σε τροχιά playoff’s.

Σε κάθε περίπτωση αξίζουν συγχαρητήρια στην ομάδα της Δημοτικής μας Ενότητας που, παρά την ήττα, απέδειξε ότι έχει λαμπρό μέλλον, αλλά και καλή επιτυχία στους δύο φιναλίστ.

Πηγή: poulatakefalonias.gr