25.5 C
Sami
ΑρχικήΆλλες ειδήσειςΧωρίς αντίπαλο ο Παλληξουριακός, 4-1 τη Σάμη στον Καραβόμυλο

Χωρίς αντίπαλο ο Παλληξουριακός, 4-1 τη Σάμη στον Καραβόμυλο

Την τέταρτη συνεχόμενη ήττα του γνώρισε πριν από λίγο ο Α.Ο. Σάμης, καθώς στον αγώνα που ολοκληρώθηκε στον Καραβόμυλο έχασε από τον πρωτοπόρο και αήττητο Παλληξουριακό με 4-1.

Το 0-1 έγραψε μόλις στο 9ο λεπτό ο Η. Αντωνάτος, ενώ ο Μ. Μπράτι στο 44ο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Ληξουρίου. Στο 47ο λεπτό ο Ε. Καραγιαννάκης μείωσε το σκορ σε 1-2 δίνοντας προσωρινά νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση, ωστόσο ο Η. Αντωνάτος με δύο τέρματα στο 65ο και στο 70ο λεπτό κλείδωσε τη νίκη για τους φιλοξενούμενους

Το συγκρότημα του Τάσου Παπαθεοδωρόπουλου συμπλήρωσε 12 νίκες σε ισάριθμους αγώνες αποδεικνύοντας ότι είναι αρκετά επίπεδα πάνω από όλες τις υπόλοιπες ομάδες του πρωταθλήματος, σε αντίθεση με την ομάδα της Δημοτικής μας Ενότητας που μετά και τη σημερινή ήττα βρίσκεται πλέον στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, ισόβαθμη με τα Διλινάτα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Β. Θωμάς ο οποίος κιτρίνισε για μεν τους γηπεδούχους τον Ε. Καραγιαννάκη στο 18ο λεπτό, τον Α. Αμούργη στο 43ο, τον Κ. Μωραΐτη στο 55ο, τον Β. Τουλάτο στο 63ο και τον Μ. Μετάι στο 67ο, για δε τους φιλοξενούμενους, τον Ι. Κουκοβίνο στο 43ο και τον Β. Μπερκή στο 50ο λεπτό. Να σημειωθεί ότι ο διαιτητής απέβαλε στο 87ο λεπτό με δεύτερη παρατήρηση τον προπονητή της Σάμης, Σπύρο Παπαδάτο, ενώ παρατήρησε και τον Πρόεδρο της ομάδας, Νίκο Βουτσινά για διαμαρτυρία.

Βοηθοί διαιτητές ήταν οι κύριοι Κ. Κωνσταντέλλος και Δ. Λιακόπουλος.

Για τη Σάμη αγωνίστηκαν οι: Αλυσανδράτος Δ., Τουλάτος Β., Ζησιμάτος Γ., Καραγιαννάκης Ε., Καππάτος Σ. (68′ Νικολοβιένης Θ.), Αμούργης Α., Μετάι Μ. (80′ Ε. Παπαβασιλείου), Μωραΐτης Κ. (74′ Τρίφι Μαρ.), Τρίφι Ματ. (74′ Αλυσανδράτος Α.), Παππάς Γ. (80′ Rexha P.), Βιτωράτος Κ.

Για τον Παλληξουριακός αγωνίστηκαν οι: Βλάχος Α., Μπερκής Β. (63′ Πολυδωράτος Γ.), Καράι Α., Κορσιάνος Α. (56′ Λυκούδης Α.), Κουκοβίνος Ι., Αντωνάτος Η., Μπράτι Μ. (85′ Ρεμούντης Β.), Hoxhaj Ε., Ζάβαλης Γ. (56′ Συριάτος Φ.), Αντωνάτος Κ., Γεωργάκης Δ.

• ΠΑΟ Κεφαλονιάς 4

Το επόμενο Σάββατο η Σάμη δίνει έναν καθοριστικό για την είσοδό της στα play offs αγώνα, με αντίπαλο την Πρόοδο στην Ιθάκη. Θα έχει προηγηθεί ωστόσο την Τετάρτη ο πρώτος αγώνας της ημιτελικής φάσης του κυπέλλου κόντρα στην Εικοσιμία.

Πηγή: poulatakefalonias.gr