ΑρχικήΆλλες ειδήσειςΤρένο η Σάμη, 3-1 με ανατροπή τον ΠΑΟ Κεφαλονιάς

Τρένο η Σάμη, 3-1 με ανατροπή τον ΠΑΟ Κεφαλονιάς

Τέλος καλό όλα καλά! Αυτός θα μπορούσε να ήταν ο τίτλος του σημερινού αγώνα της Σάμης με τον ΠΑΟ Κεφαλονιάς που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο στο ΔΑΚ Αργοστολίου με νικήτρια την ομάδα της Δημοτικής μας Ενότητας με σκορ 3-1.

Στο πρώτο ημίχρονο οι κυανόλευκοι ήταν άνευροι, με την ομάδα του Αργοστολίου να ελέγχει το παιχνίδι και να δημιουργεί ευκαιρίες. Μάλιστα στο 20ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Μπεσάι, ενώ 10 λεπτά αργότερα σημείωσαν και δεύτερο τέρμα το οποίο ωστόσο ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στο δεύτερο ημίχρονο το συγκρότημα του Σπύρου Παππαδάτου ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του και εκμεταλλευόμενο την αποβολή του Μπουγά στο 55ο λεπτό, ισοφάρισε με τον Καραγιαννάκη στο 60, πήρε το προβάδισμα στο σκορ στο 75 με τον Βιτωράτο και ολοκλήρωσε την πλήρη ανατροπή και πάλι με τον Βιτωράτο στο 91ο λεπτό.

Το σφύριγμα της λήξης βρήκε την ομάδα της Σάμης να πετυχαίνει την πέμπτη διαδοχική της νίκη που την ανεβάζει στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, μόλις τρεις βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Παλληξουριακό που σκόρπισε τον Πυλαριακό με 7-0.

Για τη Σάμη αγωνίστηκαν οι: Μωραΐτης, Σπυράτος, Διγαλέτος (86′ Παπαβασιλείου), Καραγιαννάκης, Καππάτος (86′ Παππάς), Φιλιππάτος (46′ Βιτωράτος), Κλαουδάτος (46′ Τρίφι), Μετάι, Τρίφι (82′ Αλυσανδράτος), Περιβολάρης, Καρασαββίδης.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής, τα Διλινάτα κέρδισαν την Εικοσιμία με 1-2, ενώ Πρόννοι και Εύγερος αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς σκορ. Το πρόγραμμα ολοκληρώνεται αύριο με το τοπικό ντέρμπι της Ιθάκης μεταξύ Οδυσσέα και Προόδου.