16.6 C
Sami
ΑρχικήΆλλες ειδήσειςΜε το... αριστερό η Σάμη στο κύπελλο

Με το… αριστερό η Σάμη στο κύπελλο

Πρώτο επίσημο παιχνίδι της χρονιάς, πρώτο ντέρμπι και πρώτη ήττα για τον Αθλητικό Όμιλο Σάμης εχθές το απόγευμα στα Μακρυώτικα…

Ειδικότερα, το συγκρότημα του Σπύρου Παπαδάτου, ηττήθηκε από τον Πυλαριακό με 2-1 στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του κυπέλλου της ΕΠΣΚΙ.

Το σκορ για την ομάδα της Πυλάρου άνοιξε μόλις στο 4ο λεπτό ο Γρηγοράτος με πλασέ. Η Σάμη ισοφάρισε στο 88ο λεπτό με κεφαλιά του Αλυσσανδράτου μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ζησιμάτου. Τρία λεπτά αργότερα και ενώ διανύαμε ήδη τις καθυστερήσεις, οι γηπεδούχοι με γκολ του Νόακες θα πάρουν τη νίκη και τους τρείς βαθμούς.

Στο έτερο παιχνίδι του δεύτερου ομίλου, οι Πρόννοι επικράτησαν του Παγκεφαλληνιακού με το ευρύ 6-0 και βρίσκονται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 4 βαθμούς, όσους έχει και ο Πυλαριακός. Η Σάμη και ο Παγκεφαλληνιακός δεν έχουν ακόμη βαθμό, ωστόσο εκκρεμεί το μεταξύ τους παιχνίδι στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής.

Το επόμενο Σαββατοκύριακο η ομάδα της Δημοτικής μας Ενότητας θα υποδεχθεί τους Σκαλισιάνους, ενώ ο Παγκεφαλληνιακός θα φιλοξενήσει στο Αργοστόλι τον Πυλαριακό.

Πηγή: poulatakefalonias.gr