24.9 C
Sami
ΑρχικήΆλλες ειδήσειςΣαρωτικό πέρασμα του Παλληξουριακού από τη Σάμη...

Σαρωτικό πέρασμα του Παλληξουριακού από τη Σάμη…

Την ήττα με σκορ 5-0 από τον Παλληξουριακό γνώρισε πριν από λίγη ώρα η Σάμη στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Ο αγώνας διεξήχθη στο Δημοτικό Γήπεδο Καραβομύλου και δεν αντέχει ιδιαίτερης κριτικής, καθώς το σκορ μαρτυρά τη διαφορά δυναμικότητας που είχαν σήμερα οι δύο αντίπαλοι. Τα τέρματα για τους νταμπλούχους σημείωσαν στο 12ο λεπτό ο Jazerbak P., στο 33ο λεπτό ο Αντωνάτος Η., στο 75ο λεπτό ο Ακριστινέι Α., στο 87ο λεπτό ο Ζυκάι Τ. και στις καθυστερήσεις και πάλι ο Αντωνάτος Η. Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο συγχωριανός μας Άγγελος Βουτσινάς με βοηθούς τους κυρίους Ε. Μενεγάτο και Ε. Κατερέλο.

Με τη σημερινή ήττα διεκόπη ένα σερί επιτυχών αποτελεσμάτων για την ομάδα της Δημοτικής μας Ενότητας που την είχαν φέρει στην πρώτη τετράδα του βαθμολογικού πίνακα και πλέον αισθάνεται την… ανάσα των   Πρόννων που στο έτερο παιχνίδι της ημέρας επικράτησαν εκτός έδρας με 2-0 του ουραγού Αστέρα Ληξουρίου. Ειδικότερα, η Σάμη παρέμεινε στους 16 βαθμούς, όσους έχει και ο Πυλαριακός που αύριο υποδέχεται την Εικοσιμία, ενώ οι Πρόννοι ανέβηκαν στους 15 βαθμούς.

Το επόμενο Σάββατο το συγκρότημα του Γιώργου Καρελάκη θα αντιμετωπίσει στο ΔΑΚ Αργοστολίου την ισχυρή Εικοσιμία, με στόχο το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Πηγή: poulatakefalonias.gr