ΑρχικήΆλλες ειδήσειςΙσόπαλο το τοπικό ντέρμπι Πυλαριακού - Σάμης (φωτογραφίες & video)

Ισόπαλο το τοπικό ντέρμπι Πυλαριακού – Σάμης (φωτογραφίες & video)

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγο η δεύτερη αγωνιστική των playoff του πρωταθλήματος, με το παιχνίδι μεταξύ του Πυλαριακού και της Σάμης να κεντρίζει ασφαλώς το ενδιαφέρον των φιλάθλων της περιοχής μας.

Ο αγώνας που έληξε ισόπαλος με σκορ 1-1, είχε όλα τα χαρακτηριστικά ενός τοπικού ντέρμπι, με τους φιλοξενούμενους να είναι καλύτεροι στη δημιουργία φάσεων και να έχουν μάλιστα δύο δοκάρια και αρκετές κλασικές ευκαιρίες για γκολ.

Οι Πυλαρινοί ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο σκορ με τον Μπάστρι Σινάι στο 15ο λεπτό, ενώ η Σάμη ισοφάρισε στο 49ο, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Διονύση Βιτωράτου.

Στο 80ο λεπτό ο Πυλαριακός έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανακτήσει εκ νέου το προβάδισμα, καθώς ο Κουμαριώτης αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, με τον Αλυσανδράτο να πέφτει στη σωστή γωνία και εν τέλει να χαρίζει στην ομάδα της Δημοτικής μας Ενότητας το βαθμό της ισοπαλίας.

Αμφότερες οι ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες, καθώς στο 38ο λεπτό αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους ο Καραγιαννάκης με δεύτερη κίτρινη κάρτα και στο 87ο για τους γηπεδούχους ο Δρακάτος, ομοίως με δύο παρατηρήσεις.

Για τη Σάμη αγωνίστηκαν οι: Αλυσανδράτος, Πολυχρονάτος, Καραγιαννάκης, Μωραΐτης Ν. (67′ Κλαουδάτος), Μετάι, Βιτωράτος, Περιβολάρης, Δελαπόρτας 58′ Δελαπόρτας), Μωραΐτης Κ. (67′ Τουλάτος), Ζησιμάτος.

Για τον Πυλαριακό αγωνίστηκαν οι: Καλλιβωκάς Δ., Μανωλάτος (46′ Σαλιάι), Κλειτογιάννης, Γονατάς, Σπανός, Σινάι, Κουμαριώτης, Γιαννάτος, Καλλιβωκάς Γ., Σταμούλης, Βασιλόπουλος (57′ Δρακάτος).

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Α. Καραίσκος, με βοηθούς του τους κυρίους Χ. Αβάζαρο και Κ. Κωνσταντέλλος.

Στο έτερο παιχνίδι της αγωνιστικής ο Παλληξουριακός επικράτησε της Εικοσιμίας με 3-0 και έκανε ένα ακόμη βήμα για την κατάκτηση του τρίτου συνεχόμενου πρωταθλήματος.