25.5 C
Sami
ΑρχικήΆλλες ειδήσειςΒαριά ήττα για τη Σάμη από τον Εύγερο με 5-1

Βαριά ήττα για τη Σάμη από τον Εύγερο με 5-1

Βαριά ήττα με σκορ 5-1 από τον Εύγερο υπέστη η Σάμη στο παιχνίδι που ολοκληρώθηκε το απόγευμα στο ΔΑΚ Αργοστολίου.

Ο αγώνας που διεξήχθη στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής δεν επιδέχεται ιδιαίτερης κριτικής, καθώς η ομάδα της Δημοτικής μας Ενότητας βρέθηκε σε κακή ημέρα, αγωνίστηκε με αρκετές ελλείψεις, έμεινε από το 6ο λεπτό με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Π. Περιβολάρη για επικίνδυνο παιχνίδι, ενώ είχε και δοκάρι με τον Ε. Κλαουδάτο στο πρώτο ημίχρονο. Αντίθετα ο Εύγερος έπαιξε υποδειγματικά, εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν και παρέμεινε για 7ο αγώνα αήττητος.

Τα τέρματα για τους γηπεδούχους πέτυχαν ο Α. Ακριστινέι στο 36ο και στο 44ο λεπτό, ο Γ. Πολλάκης στο 42ο και στο 80ο λεπτό με πέναλτι και ο Α. Μπαζάρογλου στο 92ο λεπτό. Για την Σάμη σκόρερ ήταν ο Κ. Βιτωράτος στο 48ο λεπτό με πέναλτι.

Η σημερινή ήττα της Σάμης επέτρεψε στην ομάδα των Φαρακλάτων να την πλησιάσει βαθμολογικά και να δώσει τεράστιο ενδιαφέρον στη συνέχεια του πρωταθλήματος, με πέντε ομάδες να διεκδικούν την είσοδό τους στα play offs παρέα με τον πρωτοπόρο και αήττητο Παλληξουριακό και τον Πυλαριακό που έχει εδραιωθεί στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Α. Καραΐσκος, ο οποίος κιτρίνισε για μεν τους γηπεδούχους τον Χ. Φωκά στο 16ο, τον Α. Λασκαράτο στο 20ο και τον Α. Ακριστινέι στο 56ο λεπτό, για δε τους φιλοξενούμενους τον P. Rexha στο 64ο και τον Σ. Καππάτο στο 77ο λεπτό. Βοηθοί διαιτητές ήταν οι κύριοι Χ. Αβάζαρος και ο Σ. Πλαχούρας.

Για τη Σάμη αγωνίστηκαν οι: Παπαλεξάτος Α., Σπυράτος Κ. (72′ Νικολοβιένης Ε.), Τρίφι Ματ. (55′ Δελλαπόρτας Δ.), Ζησιμάτος Γ., Καππάτος Σ., Βιτωράτος Κ., Αμούργης Α., Τουλάτος Β., Κλαουδάτος Ε., Περιβολάρης Π., Τρίφι Μαρ. (79′ Παπαβασιλείου Ε.)

Για τον Εύγερο αγωνίστηκαν οι: Γαλανόπουλος Γ., Αλεξάτος Γ. (72′ Μπαζάρογλου Α.), Αδηλίνης Χ., Λασκαράτος Α., Μούτσα Ρ., Βαγγελάτος Β., Πολλάκης Γ. (84′ Ταβιανάτος Η.), Ακριστινέι Α. (56′ Dedlala D.), Θεοδωρόπουλος Γ., Μπούζος Α., Φωκάς Χ.