Sami
ΑρχικήΆλλες ειδήσειςΗ Σάμη στα ημιτελικά του κυπέλλου!

Η Σάμη στα ημιτελικά του κυπέλλου!

Το εισιτήριο για την ημιτελική φάση του κυπέλλου της ΕΠΣΚΙ εξασφάλισε σήμερα το μεσημέρι η Σάμη.

Στον αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο του Καραβομύλου, οι κυανόλευκοι του Σπύρου Παππαδάτου αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με τον Πυλαριακό στη ρεβάνς του 0-4 των Μακρυώτικων και πανηγύρισαν την τέταρτη συνολικά πρόκρισή τους στα ημιτελικά του θεσμού.

Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, καθώς τόσο το σκορ ασφαλείας του πρώτου παιχνιδιού, όσο και η κούραση από τις συνεχείς υποχρεώσεις, δεν επέτρεψαν στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να ξεδιπλώσουν τις αγωνιστικές τους αρετές.

Στο πρώτο μισό του αγώνα οι γηπεδούχοι είχαν μία φλύαρη υπεροχή με ελάχιστες φάσεις μπροστά από την εστία του Δ. Καλλιβωκά, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο οι Πυλαρινοί ανέκτησαν τα ηνία του δημιουργώντας τις προϋποθέσεις για την επίτευξη ενός τέρματος, που τελικά ήρθε στο 62ο λεπτό με τον Α. Γιαννάτο. Το γκολ της ισοφάρισης για την ομάδα της Δημοτικής μας Ενότητας, σημείωσε στο 89ο λεπτό ο Ε. Παπαβασιλείου.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Β. Θωμάς ο οποίος… κιτρίνισε για μεν τους γηπεδούχους τον Γ. Παππά στο 82′ και τον Ε. Καραγιαννάκη στο 92′, για δε τους φιλοξενούμενους τον Ν. Μανωλάτο στο 60′, τον Π. Σταμούλη στο 86′, τον Γ. Καλλιβωκά στο 88′ και τον Δ. Καλλιβωκά στο 92′.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της προημιτελικής φάσης σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα (σε παρένθεση τα σκορ των πρώτων αγώνων):

• Πρόννοι – Πρόοδος Ιθάκης 1-2 (1-1)
  • Εικοσιμία – Διλινάτα 4-2 (0-0)
  • Παλληξουριακός – Εύγερος 7-0 (1-1)

Για τη Σάμη αγωνίστηκαν οι: Μωραΐτης Κ. (5′ Παπαλεξάτος Α.), Παππάς Γ., Καραγιαννάκης Ε., Ζησιμάτος Γ., Τρίφι Μαρ. (60′ Μωραΐτης Ν.) Τρίφι Ματ. (60′ Αλυσανδράτος Α.) Κλαουδάτος Ε. (60′ Rexha P.), Περιβολάρης Π., Δελαπόρτας Δ., Βιτωράτος Κ., Μετάι Μ. (70′ Παπαβασιλείου Ε.).

Για τον Πυλαριακό αγωνίστηκαν οι: Καλλιβωκάς Δ., Παπαδάτος Γ., Κλειτογιάννης Α. (Sadiraj S.), 52′  Μπασδέκης Ι., (77′ Rexha A.),  Μανωλάτος Ν., Σταμούλης Π., Γονατάς Ε. (83′ Δρακάτος Β.), Κουμαριώτης Π., Γιαννάτος Α., Καλλιβωκάς Γ., Βασιλόπουλος Π. (83′ Παπαλεξάτος Κ.).

Πηγή: poulatakefalonias.gr