ΑρχικήΆλλες ειδήσειςΘρίαμβος για τη Σάμη στα Μακρυώτικα! 4-0 τον Πυλαριακό!

Θρίαμβος για τη Σάμη στα Μακρυώτικα! 4-0 τον Πυλαριακό!

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε η Σάμη το ντέρμπι της προημιτελικής φάσης με αντίπαλο τον Πυλαριακό στα Μακρυώτικα. Οι κυανόλευκοι επικράτησαν με το εμφατικό 4-0, με τη ρεβάνς στις 17 Ιανουαρίου να λαμβάνει πλέον σχεδόν διαδικαστικό χαρακτήρα.

Ο αγώνας ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για τη Σάμη που ευτύχησε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με όμορφο πλασέ του Δ. Δελαπόρτα, ενώ λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Π. Περιβολάρης με πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 50ο λεπτό ο Κ. Βιτωράτος με σουτ από αριστερά μετά από πάσα του Μ. Τρίφι, έγραψε το 0-3, ενώ στο 65ο λεπτό ο Μ. Τρίφι έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των φιλοξενούμενων, που έχασαν αρκετές ευκαιρίες ώστε να διευρύνουν το σκορ.

Υπενθυμίζουμε ότι οι δύο εκπρόσωποι του Δήμου μας θα βρεθούν αντιμέτωποι το Σάββατο στο ίδιο γήπεδο για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος, σε ένα κομβικής σημασίας παιχνίδι για τη συνέχεια των υποχρεώσεών τους.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Β. Θωμάς με βοηθούς του τους Π. Μπαζάρογλου και Π. Κομητόπουλο.

Πηγή: poulatakefalonias.gr