21.1 C
Sami
ΑρχικήΆλλες ειδήσειςΧωρίς φρένα στο δεύτερο γύρο η Σάμη! 4-3 εκτός έδρας τον Εύγερο.

Χωρίς φρένα στο δεύτερο γύρο η Σάμη! 4-3 εκτός έδρας τον Εύγερο.

Συνεχίστηκε και αυτή την εβδομάδα το σερί των θετικών αποτελεσμάτων για τον Α.Ο. Σάμης, καθώς στον αγώνα που διεξήχθη το μεσημέρι στο ΔΑΚ Αργοστολίου στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, επικράτησε του Εύγερου Φαρακλάτων με σκορ 4-3. Τα τέρματα για την ομάδα της Δημοτικής μας Ενότητας σημείωσαν ο Βιτωράτος στο 26ο και στο 77ο λεπτό, ο Καραγιαννάκης στο 60ο λεπτό και ο Μωραΐτης στο 74ο λεπτό.

Ήταν η τρίτη νίκη στα τελευταία ισάριθμα παιχνίδια για το συγκρότημα του Γιώργου Καρελάκη, που φαίνεται να αφήνει πίσω του τα ανεπιτυχή αποτέλεσμα του πρώτου γύρου και να βλέπει ξεκάθαρα πλέον τη συμμετοχή του στα play offs.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια του Σαββατοκύριακου σημειώθηκαν τα εξής, εντυπωσιακά ομολογουμένως, αποτελέσματα:

• Παλληξουριακός – Πυλαριακός: 11-0
  • Εικοσιμία – Αστέρας Ληξουρίου: 7-0
  • Διλινάτα – Πρόννοι: 2 – 1
  • Ρεπό: ΠΑΟ Κεφαλονιάς