ΑρχικήΆλλες ειδήσειςΕπιστροφή στις νίκες για τη Σάμη!

Επιστροφή στις νίκες για τη Σάμη!

Επιστροφή στις νίκες για τον Α.Ο. Σάμης, ο οποίος επικράτησε σήμερα το μεσημέρι στο Ληξούρι του τοπικού Αστέρα με 3-2.
Ο αγώνας διεξήχθη στο πλαίσιο της 16ης εμβόλιμης αγωνιστικής του πρωταθλήματος και ήταν η τελευταίος εκτός έδρας για τη σαιζόν.

Τα γκολ για την ομάδα της Δημοτικής μας Ενότητας σημείωσαν ο Α. Φιλιππάτος στο 51ο λεπτό και ο Κ. Μωραΐτης στο 60ο και στο 82ο λεπτό.

Με την νίκη της αυτή η Σάμη παρέμεινε στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και με συνδυασμό αποτελεσμάτων μπορεί μαθηματικά να φτάσει μέχρι και την πέμπτη θέση. Την επόμενη αγωνιστική το συγκρότημα του Γιώργου Καρελάκη έχει ρεπό και ολοκληρώνει τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις εντός έδρας με αντίπαλο τα Διλινάτα.